Trainingen in de Rozengaard (2023)
Trainingsinstituut Nederland organiseert twee weekenden per maand een speciale gelegenheid voor meerdere leerkringen om samen te komen in de Rozengaard, ons trainingscentrum voor gemeenschapsopbouw. De Rozengaard is altijd open voor eenieder die een leerkring volgt of begeleidt naar gelang beschikbaarheid. In deze tweewekelijkse weekenden kunnen meerdere groepen daar samenzijn, hun boeken volgen en profiteren van elkaars aanwezigheid, bijvoorbeeld door gezamenlijke meditatieve momenten, maaltijden en avondactiviteiten. Tevens is overnachting mogelijk.
De volgende weekenden zijn alvast in de Rozengaard hiervoor gereserveerd.
Weekend | Zaterdag | Zondag | Beschikbaar | Boeken |
---|---|---|---|---|
14-15 Januari 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | Beperkt beschikbaar | Ja | |
28-29 Januari 2023 | 1 Groepen 10 Deelnemers | 2 Groepen 13 Deelnemers | Vol | Boek 1 Boek 10.1 |
11-12 februari 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja | |
25-26 februari 2023 | Beperkt beschikbaar | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja | |
11-12 maart 2023 | 2 Groepen 25 Deelnemers | 2 Groepen 25 Deelnemers | Vol | Boek 10.1 hogere boeken |
25-26 maart 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja | |
1-2 april 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Bezet | |
15-16 april 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja | |
29-30 april 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja | |
13-14 mei 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja | |
27-28 mei 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja | |
10-11 juni 2023 | 2 Groepen 20 Deelnemers | 2 Groepen 20 Deelnemers | Vol | hogere boeken |
24-25 juni 2023 | 0 Groepen 0 Deelnemers | 0 Groepen 0 Deelnemers | Ja |
Gebruik onderstaande formulier om alvast een weekend (of een deel daarvan) te reserveren voor je gewenste training. Financiën mogen geen beperking zijn voor deelname. Je bent echter van harte welkom om een bijdrage te doen. Dit kan op de Rozengaard zelf of via overmaking (NL 53 INGB 0008 4348 65), en kan minder of meer zijn dan de aangegeven prijzen hieronder.
De richtprijzen zijn:
Prijs per persoon | |
Dagdeel verblijf (ochtend, middag of avond, inclusief koffie/thee) | 6 euro |
Lunch | 7 euro |
Diner | 10 euro |
Overnachting in een 3/4 persoonskamer incl. ontbijt | 15 euro |
Overnachting in een 2 pesoonskamer incl. ontbijt | 30 euro |
Overnachting in een 1 persoonskamer incl. ontbijt | 40 euro |
Dit zijn de huisregels:
- De leerkringbegeleider meldt de groep aan
- De Rozengaard wordt voornamelijk beheerd door vrijwilligers. Alles is op basis van zelfbediening en zelf schoon houden. Je ruimt aan het einde zelf op.
- Financiën mogen geen beperking zijn voor deelname. Je bent echter van harte welkom om een bijdrage te doen. Dit kan op de Rozengaard zelf of via overmaking (NL 53 INGB 0008 4348 65), en kan minder of meer zijn dan de aangegeven prijzen.
- Wil je meerdere weekenden reseveren met verschillende samenstelling en wensen? Vul svp dan per weekend een apart formulier in.
- Voor diner op zaterdagavond zijn er meerdere mogelijkheden, zie hiervoor het aanmeldformulier.
- Deelnemers kunnen ook overnachten (zaterdag op zondag). Je kunt ook hier aangeven hoeveel mensen eventueel worden verwacht voor een overnachting. De namen van de deelnemers die overnachten moeten wel uiterlijk 2 dagen van te voren worden doorgegeven aan de Rozengaard (06-20117458)
Activiteiten zomer 2022
Nationaal Jeugdkamp: 15 – 18 augustus, De Rozengaard, Groenekan
Dit kamp is … ” bedoeld voor verschillende groepen om samen dienstbaarheidsprojecten uit te voeren, festivals waar alle deelnemers samenkomen en hun begrip van diepgaande concepten in een artistieke vorm uitdrukken, en andere soorten ruimtes versterken allemaal wat de jeugd in hun groepen leren, evenals een gevoel van collectieve beweging. Dergelijke inspanningen vormen een aanvulling op de ontwikkeling van het vermogen van jeugdroepbegeleiders, waardoor een groep jeugdgroepbegeleiders collectief kan denken en handelen, hun relaties met hun jeugd kan versterken en hun vertrouwen in het incorporeren van aanvullende activiteiten en dienstbaarheidsprojecten kan vergroten.”
Zomerschool 2022: 23 Juli – 28 Juli 2022, De Poort Groesbeek
Zomerschool wordt dit jaar weer in de Poort georganiseerd. u kunt zich inschrijven via de website van de Poort. Programma en verdere details volgen binnenkort.
Zomer Instituutskamp 2022: 28 juli – 2 augustus, De Poort Groesbeek
Het instituutskamp in de zomer vindt dit jaar plaats in de Poort van donderdag 28 juli tot dinsdag 2 augustus 2022. U kunt zich inschrijven via de website van de Poort.
Het programma biedt een vervolg op de wereldwijde conferenties die gehouden werden om samen bruisende gemeenschappen op te bouwen. We gaan in op de leiding van het UHvG die ons gegeven is in de 30 december 2021 brief en de Ridvan boodschap van 2022.
Het instituutsproces blijft een centraal onderdeel van de huidige reeks plannen. Om capaciteit voor dienstbaarheid op te bouwen gebruiken we de taal van het Ruhi instituut.
We nodigen eenieder die aan dit proces wil deelnemen van harte uit. Er is ook voldoende aandacht voor praktijk en de rol van kunst in het instituutsproces.
Er zullen net als voorgaande jaren, kinderklassen en een jeugdgroep worden georganiseerd. Bovendien wordt er een ruimte voor jongeren gereserveerd.
Programma:
De volgende boeken worden aangeboden:
- Boek 1: Bespiegelingen over het leven van de ziel, nieuwe versie
- Boek 2: Opstaan om te dienen nieuwe versie met aandacht voor de nieuwe onderdelen
- Boek 3.1: Geven van kinderklassen met speciale aandacht voor die onderdelen geschikt voor diegene die zowel kinderklassen willen begeleiden als die het programma een warm hart toedragen
- Boek 9.2: Het verwerven van een historisch perspectief, overgang naar volwassenheid als aansluiting op het huidige plan
- Boek 10.2: Bruisende gemeenschappen opbouwen, consultatie
- Boek 11.2: Materiële middelen, Bahá’í fondsen
- Boek 12.1: Gezin en de gemeenschap, het instituut huwelijk
- Boek 13.1: Engaging social action. stirrings at the grassroots (Engels)
De concepten in de nieuwe versie boeken 1,2,3 zijn ook relevant voor degene die al eerder aan deze boeken hebben deelgenomen.
Als u graag meer ervaring wilt opdoen, kunt u zich ook als co-begeleider aanmelden.
De voornaamste serie cursussen van het ruhi instituut is opgezet in 3 cycli die elk de geestelijke en morele bekrachtiging van de vrienden uit een bepaald gezichtspunt behandelen.
- Cyclus 1: In de 1e cyclus (boeken 1 t/m 7) staat de vrijheid die het individu heeft om dienstbaar te zijn centraal.
- Cyclus 2: In de boeken 8 t/m 12 wordt de relatie tussen het individu en de gemeenschap behandeld
- Cyclus 3: Vanaf boek 13 zijn de boeken gericht op het individu en de maatschappij.
Alle boeken op boek 13.1 na zullen in het Nederlands worden gegeven en zullen alleen bij voldoende deelname doorgaan, de verwachting is dat de meeste boeken kunnen worden afgerond tijdens het instituutskamp. In het programma voor de kinderen en jeugd wordt gebruik gemaakt van materiaal van het instituut. Er is bovendien voldoende mogelijkheid om ervaring op te doen.
U kunt zich inschrijven via de website van de Poort.
Trainingen en activiteiten in de Rozengaard
Het is inmiddels bijna 2 jaar geleden dat we ons prachtige trainingscentrum “De Rozengaard” in gebruik hebben genomen. En gedurende deze periode, ondanks de uitdagingen van de pandemie, hebben we veel vrienden uit het binnen- en buitenland mogen verwelkomen voor hun activiteiten in het pad van dienstbaarheid.

Online trainingen:
Als gevolg van het wegvallen van alledaagse activiteiten merken we dat onze levensritme is vertraagd of veranderd. De komende periode kan een uitstekende tijd zijn om ons vermogen op te bouwen en door collectieve en verenigde studie en actie onze gemeenschappen te dienen en te versterken.
Hoewel we normaal deze materialen samen in kleine groepen persoonlijk bestuderen, biedt Trainingsinstituut Nederland nu de mogelijkheid om via digitale communicatie zoals Zoom aan deze cursussen deel te nemen.
De cursussen (boeken) die worden aangeboden staan hieronder vermeld. Het zou geweldig zijn wanneer zoveel mogelijk mensen als begeleider of als deelnemer betrokken zijn bij de trainingen.
Aangeboden cursussen:
Boek 1 – Bespiegelingen over het leven van de ziel
Boek 2 – Opstaan om te dienen
Boek 3 – Kinderklassen 1 *
Boek 4 – De Tweeling Manifestaties
Boek 5 – Het vrijmaken van de vermogens van de jeugd *
Boek 6 – Het onderrichten van de Zaak
Boek 7 – Samen dienstbaar zijn
Boek 8 – Het verbond (8.1,8.2,.8,3)**
Boek 9 – Het verwerven van een historisch perspectief ( 9.1,9.2,9.3)**
Boek 11 – Material means (Engels)*
* Hoewel de meeste boeken worden georganiseerd met deelnemers uit heel Nederland, worden deze cursussen lokaal en in samenwerking met de bijbehorende lokale activiteiten aangeboden.
** Extra aandacht wordt gevraagd voor het volgen van de Ruhi cursussen over het Verbond en het verwerven van historisch perspectief (boeken 8 en 9)
U wordt van harte uitgenodigd om aan deze onlinecursussen deel te nemen.
Verdere informatie wordt verstrekt in het registratieformulier en aanvullende relevante informatie over specifieke cursussen en eventuele aanbod van de boeken in andere talen worden later verstrekt aan degenen die zich registreren.
Mocht u nog vragen hebben of wilt u inschrijven voor een training:
Neem dan gerust contact op met Trainingsinstituut Nederland